کسب درآمد از تلگرام مهمترین راه کسب درآمد اینترنتی است. چراکه تلگرام پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در کشور ماست. درحال حاضر کسی نیست که دارای گوشی موبایل باشد ولی این اپلیکیشن را در موبایلش نداشته باشد و بطورکلی همه مردم درگیر تلگرام هستند. و این فرصت فوق العاده ای برای کسب درآمد از تلگرام برای خیلی ها بوجود آورده است. شاید شما عزیزان تصور کنید کسب درآمد از تلگرام فقط از طریق کانالهای بزرگ و معروف با چندصدهزارممبر امکان پذیر است. البته این فکر کاملاً درست است ولی همیشه اینطور نیست! در این مقاله میخواهیم این ادعا را بررسی کنیم.

در نمونه ای دیگر یکی از کانالهای خبری تلگرام با بیش از ۳۰۰ هزار عضو برای ۲۰ هزار بازدید پست آخر یا ۲۴ ساعت حفظ تبلیغ در کانال تلگرامش مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و برای ۳۰ هزار بازدید پست آخر یا ۴۸ ساعت حفظ تبلیغ در کانالش ۳۰۰ هزار تومان دریافت میکند. با توجه به شمار تبلیغات، درآمد ماهیانه این کانال تقریباً به اندازه نصف کانالهای دارای یک میلیون ممبر هست.

با توجه به شرایط فعلی، بازار تبلیغات به سمتی رفته که با داشتن کانالی با بیش از ۱۰۰ هزار ممبر میتوان به استقبال کسب درآمد از انتشار تبلیغات رفت و درآمد بسیار بالایی از این رهگذر کسب کرد. این فرصت تازه به کوچ برخی از روزنامه نگاران حرفه‌ای ایران به فضای تلگرام شده و اخیراً شاهد ظهور کانال‌هایی بوده ایم که تعداد اعضای آنها خیلی سریع از یک میلیون فراتر رفته است.

شما میتواند یک کسب و کار با سرمایه اولیه ناچیز و درعین حال با پتانسیل درآمدزایی میلیاردی در تلگرام راه اندازی کنید. لازم نیست متخصص IT یا نرم افزار باشید. تنها چیزی که نیاز دارید انتخاب یک موضوع و نام مناسب برای کانالتان و همچنین صرف زمان کافی برای اینکار است.

کسب درآمد میلیاردی از تلگرام

کسب درآمد میلیاردی از تلگرام

 

⬅️ برای کسب درآمد از تلگرام ۲ روش پرسود و قدرتمند وجود دارد:

۱ – گرفتن تبلیغ در تلگرام

۲- فروش خدمات یا محصولات در تلگرام

در ادامه هر یک از این دو روش که بسیاری افراد را در تلگرام به درآمد میلیاردی رسانده‌ است آشنا خواهید شد.

 


⬅️ گرفتن تبلیغ برای نمایش در کانال تلگرام:

قبل از کسب درآمد از طریق گرفتن آگهی و تبلیغ کانال شما باید به یک رسانه پرمخاطب با ممبر بسیار بالا تبدیل شود. البته برای کسب درآمد از گرفتن تبلیغات تلگرامی میتوانید بجای کانال از یک گروه یا ربات استفاده کنید. برای اینکار باید محتوای باکیفیت و متفاوتی تولید کنید تا تعداد اعضای کانال یا گروه یا ربات شما هرروز بالاتر برود. وقتی شما مخاطب داشته باشید صاحبان محصولات یا خدمات هم حاضرند بابت دیده شدنشان بشما تبلیغ بدهند.

البته در گروه‌ها با توجه به فعالیت اعضا تبلیغ و آگهی در بین پیام‌های گروه گم میشود و با توجه به اعضای فیک بسیاری از کانال‌ها استقبال از کانالها برای سفارش تبلیغ به آنها کمتر شده مگر اینکه شما بتوایند اثبات کنید که کانالتان ممبر قلابی و فیک ندارد. اما ربات‌ها همچنان صداقت خودرا توانشتند حفظ کنند و میتوانند گزینۀ خوبی برای تبلیغات باشند. برای کسب درآمد از تلگرام با ربات تبلیغاتی ابتدا باید یک ربات در سایت هایی مانند بات ساز یا با استفاده از ربات های واسطه مانند حاجی ربات بسازید و هنگام ساخت ربات، تیک گزینۀ ارسال پیام را فعال کنید.

 

⬅️ فروش خدمات یا محصولات در تلگرام:

اگر محصولات شما فیزیکی هست شما می توانید یک فروشگاه مجازی در تلگرام برای خود احداث کنید. فروش محصولات میتواند بطور مستقیم باشد و شما مستقیماً کالاهای خودتان را تبلیغ و عرضه کنید یا واسطه گری کنید و بطور غیرمستقیم بفروشید. این درصورتی است که شما محصولی برای عرضه ندارید و باید محصولات دیگران را بازاریابی کنید و بفروشید و پورسانت خودتان را بردارید. در این روش پس از دریافت وجه، محصول برای مشتری پست میشود.

برای این که از یک پایگاه قوی نزد مشتریان برخوردار شوید و مشتریان بازهم بسراغتان بیایند باید سعی کنید برای محصولی که عرضه میکنید ارزش قائل شوید. همچنین بسیار بهتر است که شما عرضه کنندۀ انحصاری و یا نخستین ارائه دهندۀ آن محصول باشید. سعی کنید معتبر باشید و سعی کنید پشتیبانی واقعی ارائه دهید.

قطعاً خیلی ها معتقدند روش سنتی و چهره به چهره در فروش کالا به مشتری موثرتر است و اینکار در فضای مجازی امکان ندارد. اما برندهای معروفی در این مدت توانستند ثابت کنند که برای یک فروش موفق حضور مشتری لازم نیست. به همین دلیل برای جلب اعتماد مشتری کافیست ثابت کنید که در زمینۀ فعالیت خود حرفه‌ای‌ترین و بهترین هستید. در فروش مجازی شما باید محصولات اصلی و مرغوب ارائه کنید. چراکه در جامعه مجازی هر فروش شما میتواند تبلیغ برای شما باشد و مسلما اگر مشتری راضی باشد باز هم از شما خرید خواهد کرد و سرانجام تبلیغات دهان به دهان باعث میشود دیگران را نیز به خرید از شما تشویق کند.

در فضای مجازی هر فروش باید یک روش مناسب برای دریافت وجه از مشتری داشته باشد. این روش می‌تواند انتقال کارت به کارت یا استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی باشد.

به غیر از محصولات فیزیکی شما می‌توانید خدمات بفروشید. بعنوان مثال درحال حاضر آژانسهای مسافرتی و هواپیمایی و صدها خدمات دیگر در تلگرام به فروش سرویسهای خود مشغول اند. آنها هم از طریق کانال و هم از طریق ابرگروه ها در این فضای مجازی به ارائه خدمات و پولسازی مشغول اند و معمولاً از امکان چت های خصوصی در تلگرام برای دریافت و تحویل اسنادِ خدمات استفاده میکنند.
اما بسیاری از کانالهای تلگرام محصولات مجازی میفروشند. منظور از محصول مجازی یک فایل است که میتوان آنرا بعد از فروش به مشتری ارسال کرد. مثل پکیج های آموزشی یا فیلمها و محصولات فرهنگی یا کتابهای الکترونیک و امثال آن. در این مورد هم شما میتوانید در چت های خصوصی تلگرام با مشتریانتان به تبادل اطلاعات یا دریافت پول و ارسال لینک محصول مجازی بپردازید.

 

⬅️ نکات مهم:

هرگز محصولتان را در پروفایل شخصی خودتان تبلیغ و بازاریابی نکنید. زیرا اگر در چند پیام اول نظر مشتری جلب نشود شما را ریپورت اسپم خواهد کرد. برای اینکار شما باید یک بات فروش بسازید. بهترین گزینه برای فروش محصول در تلگرام استفاده از ربات است. زیرا ربات می‌تواند محصول شما را بصورت خودکار بفروشد. داشتن سامانه‌ی فروش باعث اعتمادسازی میشود و علاوه براین با انجام اینکار از ریپورت شدن اکانت خود جلوگیری کرده اید. برای ساخت ربات هوشمند فروش کافیست ابتدا ربات خودرا در سایت بات ساز بسازید سپس برای ربات خود درگاه پرداخت بگیرید. البته شما می‌توانید برای پشتیبانی از محصولات خود از پروفایل شخصی تان استفاده کنید. اینکار تاثیر بسیار مثبتی دارد و باعث افزایش اعتماد مشتری بشما میشود.

برای دریافت اطلاعات حرفه ای به صفحه: "کسب درآمد از تلگرام" مراجعه کنید.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما