کسب درآمد از کانال تلگرام موضوعی است که میخواهیم در این مقاله در مورد آن بحث کنیم. میدانید تلگرام رسانه‌ای است که بین ما ایرانیان به شکل عجیبی پرطرفدار شده است و آسان بودن استفاده از تلگرام موجب شده افرادی که تمایلی به کار با اینترنت نداشتند، از آن استفاده کنند. نمی‌توان پیش‌بینی کرد کهتا چند سال این علاقه به تلگرام ادامه خواهد داشت، ولی فعلاً امروزه یکی از قوی ترین روش های کسب درآمد، استفاده از تلگرام می باشد. دراینجا سریعاً به چند روش کسب درآمد از تلگرام که بسیار معمول هست و خیلی ها را پولدار کرده اشاره میشود:

۱- یک کانال تلگرام پرمخاطب و با تعداد اعضای زیاد ایجاد کنید و با نمایش تبلیغات درآن، کسب درآمد کنید.

۲- مدیر کانال های بزرگ و پرطرفدار شوید. کانالهایی که افراد پرمشغله آنرا اداره میکنند و برای آنها تولید محتوا کرده یا ممبر و عضو جذب کنید و بخشی از درآمد کانال را بعنوان پورسانت دریافت کنید.

۳- ربات تلگرامی طراحی کنید و آنرا به متقاضیان بفروشید. واقعیتی که درمورد تلگرام وجود دارد این هست که برخی از ربات های تلگرام بیش از پرطرفدارترین کانالها درآمد دارند.

۴- اگر سایت فروشگاهی دارید باید در کنار وبسایت خود، یک کانال تلگرام هم داشته باشید تا باعث افزایش فروش سایت اصلی شما شود.

 

ما در این مقاله قصد داریم شما را با مسیرهای کسب درآمد از تلگرام آشنا کنیم پس همراه ما باشید. تلگرام دارای کاربران بسیاری است و همین باعث ایجاد پتانسیل بسیار بالای درآمدزایی برای این پیام رسان شده. به همین دلیل تلگرام بهترین راه کسب درآمد است، چرا که اشخاص مختلفی با هر سنی، از نوجوان ۱۴ ساله گرفته تا مردم بالای ۶۰ سال مخاطب آن هستند و به همین دلیل هم افراد زیادی، روزانه درآمدهای قابل توجهی را از این طریق بدست میاورند. از این رو بسیاری از عزیزانی که به سراغ تلگرام میروند، درواقع دنبال کسب درآمد از تلگرام هستند. اما خیلی زود دست از کار میکشند، به این دلیل که با راهی که باید طی کنند تا به درآمد برسند آشنا نیستند.

 

چگونه از تلگرام کسب درآمد کنم

کسب درآمد از تلگرام

 

دراینجا به عمومی ترین راه های کسب درآمد از تلگرام اشاره میکنیم:

⬅️ کسب درآمد از تلگرام از طریق گرفتن تبلیغات برای کانال های تلگرامی

بسیاری از هموطنانی که یک کانال برای خودشان راه اندازی میکنند درواقع به دنبال این هستند که تعداد مخاطبان و ممبرهای آن کانال را به چندصدهزار برسانند و از کانال خود از طریق جذب تبلیغ کسب درآمد کنند. البته شما اگر بتوانید یک کانال پرعضو و چندصد یاحتی چند ده هزار ممبری داشته باشید میتوانید از موقعیت و جایگاه خوبی برای گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از این طریق برخوردار باشید. اما باید بدانید که رساندن یک کانال به موقعیت چند ده هزارممبری و حتی چند صد هزاری اصلاً کار راحتی نیست. قطعاً باید ماه ها وقت صرف کنید و تلاش کنید علاوه بر این باید هزینه کنید و برای جذب ممبر در کانالتان تبلیغ کنید.

 

⬅️ کسب درآمد از طریق بازاریابی خدمات یا عرضه محصولات

در صورتیکه شما محصولی برای فروش یا معرفی دارید یا سرویس یا خدماتی را عرضه میکنید تلگرام جای خوبی برای بازاریابی آن هست. اگر یک کانال خاص راه اندازی کنید و محصول و خدمات خود را معرفی کنید میتوانید مشتریان خودرا افزایش دهید و کسب و کارتان را توسعه دهید. البته باید بدانید رساندن چنین کانالی به موقعیتی که بتوان روی آن حساب کرد نیاز به استراتژی و اتخاذ روشهایی دارد که چندان ساده نیستد و حتماً باید با صرف بودجه و زمان روی تبلیغات کانال کار کنید.

 

⬅️ کسب درآمد از طریق هدایت کردن بازدیدکنندگان به یک آدرس دیگر

اگر کانالی پرمخاطب داشته باشید ، شاید بخواهید که طرفداران خودرا به یک کانال یا سایت دیگر بکشانید و با اینکار به اهداف کسب درآمدیِ خود برسید. البته برخی از افرارد اینکار را بدون داشتن هیچ کانالی و تنها با استفاده از برنامه های ارسال پیام انبوه تبلیغاتی به گروه ها و یا سایرین در تلگرام انجام میدهند. در هر صورت اگر بخواهید برای دیگران پیام ارسال کنید احتمال بلاک شدنتان بسیار زیاد است. پس جداً از انجام اینکار بپرهیزید.

البته برخلاف آنچه خیلی ها فکر میکنند، کسب درآمد از تلگرام کار مشکلی نیست و لازم نیست حتماً یک کانال چندصدهزار ممبری داشته باشید تا بتوانید با آن کسب درآمد کنید! روشهای ساده تر و موثرتری هم برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد. ما در ادامه قصد داریم تا چندتا از این روشها را بشما نشان دهیم و در مقالۀ بعد نیز این بحث را دنبال میکنیم.

 

⬅️ کسب درآمد از سرویس های کوتاه کننده لینک

سرویس کوتاه کننده لینک چیست؟

سرویس های کوتاه کننده لینک، درواقع خدماتی هستند که این امکان را بشما میدهند تا بتوانید لینک موردنظرتان را کوتاه کرده و شکل ظاهری لینکهای خودرا بهبود دهید که یکی از معروترین آنها سرویس کوتاه کننده گوگل هست. اما مزیت استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک داخلی اینست که میتوانید از آن درآمد کسب کنید.

اکثر این سرویسها در ازای هر کلیک برروی لینک های کوتاه شده ای که در اختیار شما قرار میدهند، مبلغی را پرداخت میکنند که البته مقدار قابل توجهی نیست اما اگر ترافیک شما بالا باشد میتوانید روی آن حساب کنید و مبلغ چشمگیری خواهد شد.

 

پرداخت در این سرویس ها چگونه است؟

باید گفت که در هربار تسویه، مقدار موجودی شما باید به مبلغ معینی رسیده باشد تا فرآیند تسویه برای شما امکانپذیر باشد و غالبآً پرداخت بصورت واریز بحساب بانکی شما صورت میگیرد.

 

چگونه از این لینک ها میتوان در تلگرام کسب درآمد کنید؟

برای بکارگیری این روش در تلگرام و کسب درآمد از آن، باید لینک هایی را اشتراک گذاری کنید که خواهان و طرفداران زیاد و در نتیجه کلیک و بازدید زیادی را درپی داشته باشد تا در ازای به اشتراک گذاری هر لینک، مبلغ قابل توجهی به حساب شما واریز شود.

برای شروع درآمدزایی با استفاده سرویس های کوتاه کننده لینک، باید یک پایگاه یا پاتوق ارتباطی با مخاطبان خود در دنیای مجازی راه بیندازید تا بتوانید لینکهای کوتاه شده را به اشتراک بگذارید. این پایگاه میتواند یک کانال یا گروه های تلگرام، وبسایت یا وبلاگ، یا سایر رسانه های اجتماعی مانند صفحه فیسبوک و غیره باشد.

درآمد سایت های کوتاه کنندۀ لینک از گرفتن تبلیغات تامین میشود که با ترفند کوتاه کردن لینکها این تبلیغات را به مردم نمایش میدهند. اما حتماً برای شما اتفاق افتاده که در گشت و گذار درمیان کانالهای تلگرام یا در وبگردی هایتان ناگهان به فایلی برخورد کردید که مدتها به دنبالش بودید و یا از ارزش فوق العاده ای برایتان برخوردار بوده. اینها همان فایلهایی هستند که قطعاً دیگران هم دنبال آن می باشند و شما میتوانید با به اشتراک گذاری و کوتاه کردن لینک آنها درآمد کسب کنید. برای اینکار (بسته به موضوع کانالتان) میتوان لینک دانلود فیلم و سریالهای پرطرفدار، یا حتی لینک سایتهای مختلف و یا صفحات خاصی از سایتها را به اشتراک بگذارید و این به زمینۀ کاری شما بستگی دارد که درچه حیطه ای فعالیت دارید و برای خود مخاطب جمع میکنید.

البته راه های کسب درآمد از تلگرام به این موارد ختم نمیشود اما میتوان گفت که اکثریت آنها بروی داشتن یک کانال پرعضو تمرکز دارند. توصیه میشود که با یک استراتژی و برنامه ریزی حساب شده و دقیق کارتان را آغاز کنید و همواره برای توسعه کانالتان بکوشید و اگر پشتکار داشته باشید قطعاً موفق خواهید داشت.

 

⬅️ کسب درآمد از تلگرام از طریق فروش محتوا

فروش محتوا چیست؟

شما میتوانید هرتجربه و تخصص یا هنری را با دیگران به اشتراک بگذارید و از آن کسب درآمد کنید. اکثر افراد موفقی که در این زمینه فعالیت میکنند، دانش خودرا در قالب یک کتاب آموزش الکترونیکی یا ویدئو منتشر میکنند و از آن درآمد بدست می آورند. شما میتوانید در هر زمینه ای که تخصص دارید ( مثلا علوم روانشناسی، تربیتی و موفقیت یا ترجمه و زبان انگلیسی ویا برنامه نویسی، گرافیک و کامپیوتر ، آموزش علوم مدیریت و اقتصاد ، هنرهای تجسمی ، داستان نویسی و تهیۀ انواع محتوا و مقاله نویسی و… ) یک فایل آموزشی تهیه کنید و آنرا به مبلغ دلخواهتان بفروش برسانید. افراد زیادی هستند که دوست دارند برای یادگیری دانش یا تجربه و تخصص های مختلف پول بپردازند و دقیقاً به همین علت خواهان مطالبی هستند که شما انتشار میدهید.


چگونه محتوای آموزشی خود را به فروش برسانیم؟

فروش این محتوار را میتوانید در کانال تلگرامی یا سایت خودتان انجام دهید یا میتوانید آنرا برعهده سایتهایی بگذارید که کار آنها واسطه گری برای محتوای آموزشی است. شما کتاب یا مدیای خودتان را در اختیار این سایتها قرارمیدهید آنها برای شما میفروشند و پورسانت خود را برمیدارند و باقی را بحساب شما وایز میکنند. در حال حاضر سایت های زیادی در این زمینه فعالیت میکنند که با یک جست و جوی ساده میتوانید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید.

 

⬅️ یک پیشنهاد!

مطمئن باشید که اگر هریک از ما، روزانه ۴۰ تا ۵۰ درصد از زمانی که درتلگرام صرف میکنیم را به استفاده مفید از آن تبدیل کنیم، قطعاً نتیجه آنرا درطی ۲ الی ۳ ماه اول مشاهده خواهیم کرد و از درآمدی که روانۀ حساب بانکی مان میشود متعجب خواهیم شد. سپس میتوانیم با تجربه ای که کسب کرده ایم، کارمان را توسعه داده و درآمد بیشتری کسب کنیم. پس بیایید از همین حالا شروع کنیم و از عمرمان به نحو بهتری استفاده کنیم.

برای دریافت اطلاعات حرفه ای به صفحه: "کسب درآمد از تلگرام" مراجعه کنید.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما