ایجاد یک کانال در تلگرام کار بسیار ساده ای است و هر شخص میتواند حداکثر تا تعداد چهار کانال در تلگرام ایجاد کند. گذاشتن پست در کانال و تدارک محتوا برای کانال هم کار سختی نیست و هرکسی از عهدۀ آن برمی آید. کار دشوار ازجایی شروع میشود که بخواهیم ممبرها کانال تلگرام خود را افزایش دهیم. اساساً مهمترین سئوال هر ادمین کانالِ تلگرام این هست: چگونه اعضا یا ممبر کانال های خود را افزایش بدهیم؟ حتماً میدانید وقتی شما کانال خود را ایجاد میکنید و هیچ عضوی ندارد تلگرام به شما اجازه میدهد که ۲۰۰ نفر اولِ کانال را با شماره های دوستان و آشنایان که درگوشی دارید به کانالتان اضافه کنید. روش های افزایش ممبر و عضو واقعی و ایرانی کانال تلگرام راهکارهای ساده ای دارد که بسیاری از آنها نیز رایگان هستند. از شما دعوت میشود حتماً ویدیویی که در پایان این مقاله در ارتباط با افزایش ممبر کانالهای تلگرام آمده را مشاهده بفرمایید

 

پس باید اعتراف کرد که بعداز ایجاد یک کانال تلگرام نخستین و مهمترین دغدغه ی مدیران کانالها افزایش تعداد اعضا و ممبرهای واقعی کانالشان است. نیاز به گفتن نیست که اساساً هرچقدر تعداد اعضای یک کانال تلگرام بالاتر باشد نشانگر اعتبار، محبوبیت و موفقیت آن کانال و استقبال بیشتر کاربران تلگرام است. بعنوان مثال یک کانال با هدف تجاری، (مثلاً فروش محصولات در تلگرام) را درنظر بگیرید. به هر میزان که تعداد اعضای این کانال بیشتر باشد قطعاً کار فروش و بازاریابی برای مدیر این کانال ساده تر و با صرف انرژی کمتر صورت میگیرد. پس میتوان نتیجه گرفت که برای کانالهای تلگرامی هم مانند دیگر رسانه ها، تعداد اعضا و ممبرهای کانال بسیار مهم است و اصولاً در کسب و کار تلگرامی حرف اول را میزند.

 

البته این نکته هم مهم هست که گاهی هم به دلایل مختلف ممکن است کاهش اعضا یا ریزش برای کانالها اتفاق بیفتد که یقیناً برای مدیران با تجربه و کانالهایی که محتوای با ارزش منتشر میکنند کاملاً قابل پیشگیری است. پس علاوه بر جذب عضو برای کانالها، حفظ و نگهداشتن اعضا و درواقع ایجاد وفاداری ممبرها هم چالش مهمی است که باید موردتوجه ادمین ها قرارگیرد و ترک کردن یا اصطلاحاً لفت دادن اعضای کانال میتواند هزینه، انرژی و زمان زیادی از مدیر کانال را تلف کند. در این مقاله تلاش ما براین است که مهمترین و عمومی ترین روش های افزایش اعضا و ممبر کانالهای تلگرام را برای شما بازگو کنیم.

افزایش ممبر یا عضو کانال تلگرام

 

افزایش ممبر تلگرام چگونه میتوان ممبر وعضو کانال تلگرام را بطور رایگان افزایش داد؟

لازم به ذکر است که افزایش اعضای کانال تلگرام با روشهای غیرمعمول نظیر رباتها و نرم افزارهایی که در این روزها در اینترنت بسیار فراوان هستند (افزایش ممبر فیک یا مجازی) نه تنها موثر نیست بلکه در اکثر موارد باعث هدر رفتن انرژی، وقت و پول شما میشود. علاوه بر این درحال حاضر تلگرام چند وقت یکبار تمام شماره های غیرواقعی را یکجا حذف میکند. همانطور که اشاره شد و میدانید مالک و سازنده کانال بعنوان ادمین اصلیِ کانال میتواند در ابتدای ساخت کانال تا ۲۰۰ نفر از مخاطبین دوجانبه یا Mutual Contacts (مخاطبینی که شما شماره آنها را دارید و آنها نیز شماره شما را در گوشی خود دارند) موجود در گوشی خود را به کانال اضافه کند. این امکان برای استارتِ کار و شروع فعالیت کانال بعنوان یک محرک مناسب از طرف تلگرام به سازنده کانال داده شده است تا کار رشد کانال در ابتدای راه، سرعت بیشتری پیدا کند. اما مشکل بزرگ این روش این هست که عضویت افراد غالباً بدون اطلاع و جلب رضایت آنها صورت میگیرد و ممکن است باعث ناراحتی و ترک کانال توسط آنها شود.

 

این نکته موقعی اهمیت بیشتری پیدا میکند که بدانید یک مدیر کانال درافزودن تعداد مخاطب به این روش محدودیت دارد و بیشتر از ۲۰۰ عضو را نمیتواند با استفاده از شماره تلفن مخاطبین خود، عضو کند بشرطی که مخاطب شماره شما را درگوشی خود ثبت کرده باشد درغیراینصورت با اخطار: Sorry, you can only send messages to mutual contacts at the moment مواجه میشوید.

 

برای اینکار ابتدا وارد کانالی که ساخته اید شوید. سپس بالای صفحه برروی عنوان یا همان لوگو ، تصویر یا نام کانال ثبت شده در تلگرام کلیک کنید. هنگامیکه پنجره تنظیمات بازشد برروی گزینه Members کلیک کنید. دراین صفحه با کلیک کردن لینک Add Members میتوانید تا ۲۰۰ نفر را بصورت مستقیم وارد کانال کنید. بعد از ۲۰۰ نفر باید لینک دعوت یا جوین ارسال کنید.

 

 

افزایش ممبر تلگرام ایجاد محتوای مناسب ، مفید و جدید برای افزایش تعداد اعضای کانال تلگرام

نخستین چیزی را که قبل از ایجاد کانال باید برای خودتان روشن کنید جواب به این سئوال است: «هدف من از ایجاد کانال تلگرامی چیست؟» وقتی هدف خودرا از ساختن کانال مشخص کردید بطور خودکار موضوع کانال هم مشخص میشود که باید آنرا در قسمت تنظیمات یا setting کانال دربخش info بطوردقیق و خلاصه تعیین کنید. اما بخاطر داشته باشید هرگز نباید موضوع و لینک کانال را تغییر دهید.

نیاز به یادآوری است که مطالبی که در کانالتان منتشر میکنید باید موضوع و نام کانال و مطالبی که قبلاً نشر شده سازگاری داشته باشد. مثلاً در کانالی با موضوع سرگرمی و جوک، انتشار مباحث و محتوای علمی چندان جالب و جایز بنظر نمیرسد. چراکه میتواند باعث ایجاد سردرگمی یا نارضایتی برای بسیاری از اعضا شود و این امر درنهایت موجب میشود که آنان کانال شما را ترک کنند. بیاد داشته باشید که حتماً درهنگام انتشار عکس یا مطلبی درکانال، لینک کانال را در زیر مطلب یا عکس قراردهید تا اگر مطالب و محتوای کانال برای اعضا جالب بود و توسط اعضای کانال برای دیگران Forward شد لینک کانال هم همراهش باشد تا دیگران در صورت تمایل بتوانند عضو کانال شما شوند. درصورتیکه در گروههایی عضو هستید و محتوای کانالتان ارزشمند هست حتماً مطالب کانال خودرا با لینکِ join در گروهها منتشر (Forward) کنید تا درصورت مطلوبیت، توسط اعضاء گروه ها دست به دست در سایر گروه ها به اشتراک گذاشته شده و Forward شود. این عمل یکی از موثرترین و درعین حال ساده ترین روشهای جذب عضو می باشد (انتشار محتوای جالب و با ارزش همراه با لینک کانال).

 

 

افزایش ممبر تلگرام حفظ و ایجاد جذابیت در کانال برای نگه داشتن اعضای کانال تلگرام

بدیهی است که برای اینکه اعضایتان انگیزۀ لازم برای مراجعه به کانال را داشته باشند و بطور منظم به کانال شما سربزنند شما باید محتوای جذاب و مفید در کانال ایجاد کنید. اینکار مستلزم مصرف انرژی و زمان زیادی برای شما بعنوان مدیر کانال هست و باعث میشود وقتی عضو جدیدی به کانال اضافه شد بجای ترک کانال (پس از انتخاب لینک join در تبلیغات یا فعالیتهایی مانند خرید عضو) بیشتر مشتاق باشد به نگهداشتن و ماندن در کانال شما.

 

حتی المکان از ارسال مطالب تکراری و یا بی محتوا در کانال خودداری کنید چراکه باعث کاهش جذابیت کانال و درنهایت ریزش اعضایتان میشود. برای ایجاد جذابیت از عکس-نوشته و انیمشن-گیفها و ویدیوهای کم حجم کمک بگیرید و همیشه با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی حجم آنها را تا جای ممکن کم کنید تا مخاطبین و اعضای کانالِ شما سریعتر بتوانند محتوایتان را ببینند و حجم اینترنت کمتری مصرف کنند.

 

علاوه برآنچه گفته شد سعی کنید از گذاشتن پست های طولانی خودداری کنید. چرا که مخاطب شما غالباً از طریق موبایل که صفحۀ کوچکی دارد اقدام به بازدید از کانال شما میکند. معمولاً کاربرانِ موبایل در اوقاتی که معطل هستند مانند جابجایی در مترو و انواع و اقسام صف ها اقدام به بازدید از کانال ها میکنند. پس اگر حجم متن شما بیشتر از دو یا سه پاراگراف باشد مخاطبین شما خیلی سریع، و براحتی از خیر خواندن آن میگذرند. پس این نکته را باید بشدت رعایت کنید و هر پست متنی نباید از 50 الی 60 کلمه بیشتر باشد.

 

همانطورکه اشاره شد تا جای ممکن از تصاویر و عکسهای جذاب و مربوط به محتوا، استفاده کنید. گاهی اوقات یک مفهوم را میتوان براحتی با یک عکس کوچک بیان کرد درحالیکه همان پیام را شاید با 100 کلمه هم نتوان بیان کرد. علاوه براین مخاطبان شبکه های اجتماعی و تلگرام علاقۀ ویژه ای به تصویر دارند و کلاً به پست هایی که عکس داشته باشند، علاقۀ بیشتری نشان میدهند.

 

اگر ادمین کانالِ آموزشی هستید باید بدانید که گاهی نمی شود با نمایش محتوای کانالتان توسط عکس، بخوبی حق مطلب را ادا کرد. بنابراین سعی کنید که فیلم آموزشی مناسب تهیه کنید و متن توضیحی در پایین آن بگذارید. علاوه براین دقت کنید که کاربران نباید با مشکل عدم نمایش یا لود شدن فیلم هایتان مواجه شوند. این اتفاق باعث دلسردی اعضا و در نهایت ترک کانالتان میشود. پس بجای استفاده از لینکِ فیلم سعی کنید آنرا در تلگرام آپلود کنید.

 

 

افزایش ممبر تلگرام تبادل لینک با کانال های پرمخاطب برای فزایش ممبر کانال تلگرام

میرسیم به بحث اصلی. اصولاً دو نوع روش برای جذب ممبر تلگرام و تبلیغ کانال وجود دارد: تبلیغ تبادلی یا متقابل و تبلیغات پولی. تبلیغ تبادلی یعنی اینکه: شما از مدیر کانالی بخواهید تا پست تبلیغاتی (لوگوی تبلیغاتی + لینک کانال) شما را در کانال خودش قراردهد و متقابلاً شما هم تبلیغ و لینک آن کانال را در کانالتان قراردهید. اینکار را معمولاً کانالهایی انجام میدهند که تعداد اعضای یکسان دارند و علاوه براین تعداد اعضای فعال کانالها بیش از پنج هزار ممبر هست. ولی در تبلیغات پولی مدیران کانالهای دیگر از شما مبلغی میگیرند تا تبلیغات و لینک کانال شما را در کانالشان قراردهند. اینکار را شما با کانالهایی باید انجام دهید که تعداد اعضای واقعی و فعال آنها بیش از پنجاه هزارتا باشد.

 

نکته: باید بدانید که اگر تبادلات و تبلیغات کانال بیش از حد باشد بطوریکه باعث آزار و اذیت اعضا شود نتیجۀ معکوس میدهد و باعث ریزشِ اعضا و فرار آنها از کانال شما میشود. پس اگر تبلیغ یا تبادل لینک، بیجا باشد و از حد و اندازه بگذرد باعث افت کیفیت کانال میشود که درنهایت اعضای کانال ریزش کرده و آنرا ترک میکنند. پس بیش از یکبار در روز تبادل لینک نکنید و حتماً کانالهایی را برای اینکار انتخاب کنید که تا حدودی با موضوع کانالِ شما مربوط و مرتبط باشند.

افزایش اعضای کانال تلگرام

 

افزایش ممبر تلگرام یک راه ساده برای افزایش تعداد ممبرهای کانال تلگرام

یکی از ساده ترین راه های افزایش و بالابردن اعضاء کانال تلگرام، تبلیغ رایگان در سوپرگروه های تلگرام است. برای اینکار باید یک لوگو یا بنر تاثیرگذار و جذاب طراحی کنید و آدرس کانال خود را در پایین مطلب و یا بنر (لینک join) قرار دهید. این روش تبلیغات همیشه موثر بوده و بازده خوبی دارد.

 

متاسفانه اکثر کانالهایی که دارای اعضا چند ده هزار نفری هستند از تعداد زیادی ممبر فیک استفاده کرده اند که این باعث کم شدن اعتبار آنها برای کسب درآمد از طریق گرفتن تبلیغات میشود. ممبر فیک (تقلبی) هیچ ارزشی نداشته و تنها برای بیشتر نشان دادن تعداد ممبرهای یک کانال و از جانب ادمین های آماتور بکار میرود. البته افراد حرفه ای با یک نگاه به تفاوت فاحش تعداد اعضای کانال و ویوی چند پست آخر، میتوانند حدوداً تعداد اعضای فیک یک کانال را تخمین بزنند. همیشه رابطه مستقیمی میان تعداد بازدیدهای مطالب و تعداد ممبرِ واقعی آن کانال برقرار است. چراکه ممبرتقلبی یا فیک هیچگونه فعالیتی ندارد و نمیتواند برروی بازدید پست ها اثری بگذارد (البته view یا بازدید تقلبی یا فیک هم وجود دارد. ولی غالباً فقط برای پست آخر).

 

پس با مقایسه تعداد بازدید مطالب کانالها با تعداد اعضای آن میتوانید براحتی حدود ممبرهای تقلبی آنرا حدس بزنید. درصورتی که برای افزایش ممبر و تبلیغ کانالتان نیاز به تبلیغات در کانالهای بزرگتر درتلگرام داشتید سعی کنید در ابتدا بصورت آزمایشی یک الی دو ساعت از آنها تبلیغ خریداری کنید و درصورتی که بازدهی مناسب داشت ساعات بیشتری را از آن کانال تبلیغات خریداری نمایید در غیر اینصورت بکلی تبلیغ سپردن به آن کانال را فراموش کنید و بسراغ کانال دیگری بروید.

 

تذکر: اکیدا توصیه میشود که تحت هیچ شرایطی سراغ خرید ممبرفیک نروید! قطعاً با اینکار، هرشخصی با ورود به کانال شما و دیدن میزان بازدید مطالب کانال شما و مقایسۀ آن با تعداد اعضای کانال متوجه ممبرهای فیک کانال شما خواهد شد با اینکار امکان تجارت آنلاین و کسب درآمد از فروش تبلیغات را ازدست خواهید داد.

 

 

افزایش ممبر تلگرام تبلیغ کانال تلگرام در سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی و سایت ها

گاهی بدیهی ترین و دم دستی ترین کارها را از فرط سادگی و سهولتشان فراموش میکنیم. شما با یک جستجوی ساده میتوانید سایتهایی را که لیست کانالهای تلگرام را به اشتراک میگذارند را پیداکنید و نام یا آدرس و لینک کانال خودرا در آنها قرار دهید. این سایت ها کم نیستند و اینکار تاثیر بسزایی در معرفی کانال تلگرامی شما به دیگران دارد. اگر خدمات خاصی دارید میتوانید با پیشنهاد تخفیف، اشتراک و... در عوض قراردادن و معرفی لینک شما به کاربران، رسانه موردنظر را بخوبی برای همراهی و همکاری تحریک کنید. اینکار برای شما تقریباً هزینه ای نخواهد داشت اما نتیجه آن افزایش اعضای کانالِ شما با حداقلِ هزینۀ ممکن است.

 

بیاد داشته باشید که اگر از سایر شبکه های اجتماعی استفاده میکنید حتماً لینک کانال خودرا در سایر شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، گوگل پلاس، فیسبوک، یوتیوب و حتی وبلاگ و وبسایتتان (اگردارید) بگذارید. پس یکی از روشهای موثر درافزایش اعضای کانال، انتشار اطلاعات و نشانی URL کانال در وبلاگ ها و وبسایت های اینترنتی است. برای اینکار میتوانید با جستجو در گوگل و پیداکردن وبسایتهایی که لیست کانالهای تلگرام را به اشتراک میگذارند اطلاعات کانال خودرا به اشتراک بگذارید و یا درسایت هایی که امکان ارسال نظر یا Comment گذاری را میدهند با نظردهی، کانالتان را هم معرفی کنید.

 

 

افزایش ممبر تلگرام افزایش اعضای کانال تلگرام با کارگروهی برای انتشار محتوای بیشتر و مفیدتر

شما میتوانید تا چهار ادمین یا مدیر برای هر کانال تلگرم داشته باشید. پس از این امکان استفاده کنید و دوستان مورد اعتماد و کسانی که میشناسید دعوت به همکاری کنید. درصورتیکه آنها نیز تمایل داشته باشند میتوانید به عنوان مدیر آنها را به کانال اضافه کنید تا مستقلاً در تولید محتوا و انتشار آن به شما کمک کنند. با استفاده از دیگران قطعاً کیفیت مطالب کانال تلگرامِ شما بیشتر خواهد شد و درنتیجه احتمال به اشتراک گذاشته شدن و انتشار مطالب شما در گروه های دیگر بالا رفته و در نهایت اعضا بیشتری جذب کانال شما میشوند. البته نباید با انتشار بیش از حد مطالب باعث اذیت و آزار اعضا شوید. سعی کنید بطور منظم و بصورت زمانبندی شده مطالب را انتشار دهید. حتی المکان از بعد ساعت 11 شب تا ۹ صبح چیزی منتشر نکنید تا باعث مزاحمت و ترک اعضای کانال تلگرامتان نشود.

 

 

افزایش ممبر تلگرام چند نکته مهم در ارتباط با افزایش اعضای کانال تلگرام

ایجاد کانال های عمومی: در هنگام ایجاد کانال، حتما نوع کانال خود را عمومی انتخاب کنید زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده میشوند.

انتخاب لینک کوتاه و نام مناسب: نام مناسب و همچنین لینک کانال خودرا کوتاه و مختصر انتخاب کنید تا کاربران بتوانند آنرا به حافظه بسپارند.

استفاده از افزونه های سیستم های مدیریت محتوا برای اشتراک اتوماتیک مطالب در کانال تلگرام: مثلاً Telegram for WP یکی از افزونه های سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که از طریق آن میتوانید سایت وردپرسی خودرا به کانال تلگرامتان وصل کنید. از طریق این افزونه میتوان اطلاعاتی را از سایت خود وارد کانال تلگرام کنید.

ایجاد مسابقات، تخفیف های مناسبت دار یا ویژه و بخش درخواستیها برای اعضای کانال: هرچند وقت یکبار با استفاده از ربات vote نظرسنجی یا مسابقه و امکانات جالبِ دیگر نظیر اینها را کانال خود بگذارید. یکی از مشهورترین مسابقات کانالی، مسابقۀ عکس می باشد که هر چند وقت یکبار هم سروصدای زیادی در تلگرام راه می اندازد! مثلاً شما با ارسال عکس فرزند خود میتوانید در مسابقه شرکت کنید و اگر تعداد بازدید از عکس شما بیشتر از سایرین باشد شما برنده محسوب میشوید. یا مثلاً مسابقه ای که برای صنایع مختلف برگزار میشود و اشخاص میتوانند با ارسال عکس یکی از محصولات یا کارهای خود در مسابقه شرکت کنند. اگر شما مدیر یک کانال فروش هستید میتوانید هرچندوقت یکبار برای جذب خریداران تخفیف های ویژه بگذارید. یا اگر مثلاً کانال موزیک دارید میتوانید با استفاده از ربات های تلگرام، یک بخش درخواستی نیز درنظر بگیرید.

از شما همراه گرامی سایت چهارراه آنلاین دعوت میکنم این ویدیو را (که در ارتباط با روش های افزایش ممبر برای کانال تلگرام به نکات مهمی اشاره کرده) را تماشا بفرمایید:

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود حتماً مقالۀ حرفه ای: چگونه برای کانال تلگرام خودم ممبر واقعی جذب کنم؟ را مطالعه فرمایید.

درصورتیکه به ایده ها و تکنیک های کسب درآمد از تلگرام علاقه مند هستید میتوانید آموزش افزایش ممبر و کسب درآمد از تلگرام را هم مطالعه بفرمایید.


موفق و پیروز باشید.


نظرات (34)

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال بینش مثبت: ویدیوهای رایگان از مشهورترین اساتید علم موفقیت و روانشناسی کسب ثروت
@rahOnline

This comment was minimized by the moderator on the site

كانال معرفي كتاب همراه با ويس چند دقيقه اي از كتاب براي اشنايي بيشتر توسط ادمين @Hezaro1shaaab

This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین کانال عرضه فیلم در سراسر ایران همه فیلم های جدید و جذاب دوبله شده و کاملا رایگان فقط و فقط در کانال تلگرامی ما همین الان عضو ممتاز بشید @filmyou7

This comment was minimized by the moderator on the site

از راهنمایی و مقاله شما بسیار سپاس گذاریم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خوشحال میشم رمانمو بخونید@swallowsnest

This comment was minimized by the moderator on the site

لطفا تو کانالم عضو بشین ?????
@bombe1khandeh

This comment was minimized by the moderator on the site

لطفا تو کانالم عضو بشید ....@banozubagram
کانالی که تازه افتتاح شده و مطالب بسیاری ارائه می دهد برای همه ی اونایی که دنبال کانالی با انواع ترفند های آشپزی ، خانه داری ، زیبایی ، چالش های روز و .......... خلاصه خیلی عالیه

This comment was minimized by the moderator on the site

محصولات برند و اصل و تضمینی
ارسال رایگان درب منزل
اسم کانال آرایشی
aarayeshisina@
گالری لوازم ارایشی سینا

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال اخبار لیگ برتر فوتبال ارمنستان
@FcAraratYerevanNews

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال فرمول پسرزایی با نسخه مادربزرک در خدمت هم وطنان عزیز
اولین بار در ایران با فرمول پسرزایی مجرب و تجربه شده
@ninipesar

This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین کانال آموزش زبان
@Learn_english_advanced

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال ما در تلگرام

Harry_poter_proS@
ما طرفدار هری پاتر هستیم تبلیغ تبادلی هم میکنیم

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال فروش انواع وان ، جکوزی ، زیردوشی و کابین حمام در تلگرام و اینستاگرام

@morvarid_bath

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ب کانال من سر بزنید کلی لباسهای ست خوشکل و کیف و کفش و...هرچب ک دلتون بخواد اونجا پیدا میکنید ضرر نمیکنید حتما ی سر بزنید@rouz_shoping

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اهنگ زیبا.سیستمی.قدیمی.شاد
SISTEMIH@

داداش شاه باشی وزیرتم
جدا از هر چی ،مهم وجودته که باشی تو گپ خدایی
من که پا میشم میام پی ویت با خواهش میگم برگرد گپ واست ارزش قائلم دادا ❤?
https://t.me/joinchat/AAAAAEklikUcJi6Kvb2AeQ

Fontkade_82@
عکس بهتری کانال فونت

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال گیمری ها
!!!!!
@game160
بهترین کانال گیم درایران!

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
ممنون توسنتم ممبر رایگان دریافت کنم

مرسی از سایت خوبتون

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی بود تشکر

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

عالییی https://telegram-members.com/wp-content/uploads/2019/10/buy-telegram-post-views.jpg

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

بهترین کانال عرضه ساعت
https://t.me/joinchat/AAAAAE8W5fBv3GBuLgHRjg

This comment was minimized by the moderator on the site

@loveisnotcrime2
شعر ، متن، عکس، کپشن اینستاگرام، دانلود اهنگ، معرفی فیلم و کتاب!

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال فروش لپ تاپ استوک https://t.me/RayanPMeybod

This comment was minimized by the moderator on the site

سایتتون بسیار عالیه
کانال طنز تلگرامی همراه با مسابقه ماهانه jokeeebahal@

This comment was minimized by the moderator on the site

Www.T.me/shamdaani

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من کیف های چرمی دست دوز متنوع درست میکنم. با قیمت های بسیار مناسب. لینک کانالم @charmeziba
خوشحال میشم از کانالم دیدن کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال تلگرام پیشگویی و استخاره بسیار عالی و جذاب.
@estekharekon

This comment was minimized by the moderator on the site

لوازم ارایش ارزان جوین شین @arayesh_pinky

This comment was minimized by the moderator on the site

کانال فروش عمده و خرده عسل طبیعی کوهستان و شیره انگور اعلا با نازل ترین قیمت
asale_tabiei_nahavand@

https://t.me/joinchat/AAAAAE1qR6hvRDPSIDCifQ

This comment was minimized by the moderator on the site

istlaw@

This comment was minimized by the moderator on the site

سلاام مطالبتون خیلی مفیدبود،لطفا از کانال من همدیدن فرمایید درزمینه لوازم آرایشی اوریفلیم
oriflame_07tbz@

This comment was minimized by the moderator on the site

مشاوره رایگان طب اسلامی

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما