جذب ممبر برای کانال تلگرام قصۀ بسیار طولانی و پر فراز و نشیبی دارد و افراد بسیاری هستند که درآمدی بالای ده میلیون تومان درماه از فروش ممبر برای کانال تلگرام داشتند و دارند. اما کلیت و اصول کار همیشه بسیار ساده بوده و هست. این سئوال که چگونه میتوان برای کانال تلگرام ممبر جذب کرد یا فروخت؟ بقدر از من پرسیده شده که تصمیم گرفتم یکبار برای همیشه سیرتاپیاز این موضوع را در سایت چهارراه آنلاین مورد بحث قرار بدهم.

 ممبر گرفتن در تلگرام

درقدیم یعنی تا سال 95 موقعیکه قیمتها برای ممبر فروشی خوب بود (بیش از 100 هزار تومان برای هزار ممبر) روش ممبرفروشان به این ترتیب بود که تبلیغات کانال مشتریان را در کانالهای چندصدهزارتایی قرارمیداند و بسرعت برای کانالِ مشتری ممبر جذب میکردن. هرچند عموماً این تبلیغات فیک و دروغ بود و هیچ ارتباطی با کانال مشتری نداشت ولی به هرحال این ممبرها واقعی بودند.


من خودم اون موقع ادمین یک کانال دویست هزارتایی بودم و کاملاً مجانی در کانال پست میگذاشتم و محتوا تولید میکردم. مالک اصلی کانال به من اجازه داده بود که در ازای زحمتی که برای تولید محتوای کانال میکشم روزانه دوتا پست تبلیغاتی داشته باشم. و من از این دوتا پست فقط برای فروش ممبر (تبلیغات برای سایر کانالهایی که سفارش ممبر داده بودند) استفاده میکردم و به محض اینکه تعداد ممبرهای کانال مشتری به تعداد سفارش داده شده میرسید تبلیغ را از کانالم (کانالی که ادمین آن بودم) برمیداشتم و اسکرین شاتی از ابتدا یعنی قبل از گذاشتن تبلیغ و در پایان تبلیغ از کانال مشتری میگرفتم و به اکانت تلگرامی او می فرستادم. خلاصه کنم: من از این راه روزانه بیش از سیصدهزارتومان درآمد داشتم تا اینکه صاحب کانال تصمیم گرفت خودش اینکار را انجام دهد و با اینکه مجانی برایش کار میکردم کانالش را از من گرفت. بگذریم برگردیم به موضوع بحث خودمان...


در اویل تمام ممبرفروشان به همین ترتیب کار میکردند: فروش ممبر واقعی برای کانالهای تلگرام از طریق تبلیغات در سایر کانالهایی که یا مالک آن بودند یا با مالکان آنها همکاری میکردند و قرارداد داشتند. تا اینکه به مرور با افزایش تعداد ممبرفروشان و تشدید رقابت بین آنها کم کم قیمتها پایین آمد و با پایین آمدن قیمت، کیفیت کار هم ناچاراً افت کرد. یعنی ممبرفروشان با اینکه ادعای فروش ممبر واقعی را میکردند برای اینکه بتوانند باهم رقابت کنند درصدی از ممبرها را مجازی یا فیک میزدن و با پایین آمدن قیمت، کم کم این درصد افزایش پیداکرد تا جایی که درحال حاضر میتوانید 100% مطمئن باشید که ممبرواقعی هرگز خریدنی نیست بلکه فقط باید خودتان کانالتان را در سایر کانالها تبلیغ کنید تا بتوانید افزایش ممبر واقعی داشته باشید. با ظهور نرم افزارهای افزایش ممبر برای کانال تلگرام اینکار (افزایش ممبر کانال تلگرام) خیلی ساده شد. البته در ادامه خواهید دید که ممبری که از طریق نرم افزار افزایش می یابد حتی یک ریال هم ارزش ندارد و چنین ممبری فقط یک عدد هست و هیچ فعالیتی در کانال تلگرام شما نمیتواند داشته باشد.

 


روش های ممبر گرفتن برای کانال تلگرام

بطورکلی دو روش برای ممبر گرفتن در تلگرام وجود دارد. نخستین روش که تنها روش برای گرفتن ممبر واقعی هست تبلیغات در سایر کانالها و تبادل هست که در بستۀ آموزش کسب درآمد از تلگرام، هم انواع روشهای تبادل و هم نحوۀ ساختن تبلیغات و انجام آن بطورکامل با تمام جزئیات توضیح داده شده که علاقه مندان میتوانند مراجعه کنند. البته روش تبلیغات زمانبر هست و قطعاً هزینه دارد. اما همونطور که گفتم تنها روش گرفتن ممبر واقعی و فعال و علاقه مند برای کانال تلگرام شماست.


روش دوم درواقع روشی است که تمام ممبر فروشان (سایتها یا کانالهایی که ممبر میفروشند) از این روش استفاده میکنند. در این روش از نرم افزارها یا اپلیکشن هایی مانند "عضودرعضو" استفاده میشه که براحتی میتوان آنرا از کافه بازار دانلود کرد. لازم هست بدانید با اینکه اکثر ممبرفروشان مدعی فروش ممبر واقعی هستند در روشهای نرم افزاری نمیتوان ممبر واقعی به کانالها add کرد و این ممبرهایی که از طریق نرم افزار به کانال تلگرام شما افزوده میشود صرفاً فقط تعدادی اکانت با شمارۀ مجازی هستند. در ادامه دلیلش رو خدمت شما میگم که چرا این ممبرها نمیتوانند واقعی و فعال باشد و فقط تعدادی شماره هستند.

 

به غیر از اپلیکیشن "عضودرعضو" برنامه ها و اپلیکشن های دیگری هم در این زمینه وجود دارند. مثل "ممبراَدِر" یا "تله ممبر" و غیره. اما مهمترین و جدیدترین آنها برنامۀ "عضودرعضو" هست. اساس کار همۀ این اپلیکشن ها به این ترتیب هست که شما با عضوشدن در سایر کانالهایی که این برنامه ها پیشنهاد میدهند، سکه جمع میکنید. سپس با معرفی کانالتان به این برنامه ها سکه ها را تبدیل به ممبر میکنید یا اینکه میتوانید سکه هایی که جمع کردید را بفروشید به برنامه و شارژ موبایل بگیرید. بطورکلی موقعی که شما کانالتان را به برنامه معرفی میکنید به همان روشی که شما عضو سایر کانالها شده اید و سکه جمع کردید دیگران برای سکه جمع کردن عضو کانال شما میشوند. البته بسیاری از ممبرفروشان سکه های این برنامه ها را هک میکنند و به این ترتیب میتوانند محدودیتهای تلگرام را در مورد عضویت در کانالهای تلگرام دور زده و بسرعت روزانه هزاران ممبر بفروشند و همانطور که اشاره شد دراین برنامه ها امکان خریدن سکه هم وجود دارد. ساختمان این برنامه ها بقدری ساده هست که اگر تا حدودی به برنامه نویسی با جاوا مسلط باشید خودتون هم میتوانید یکی بسازید و با اجارۀ یک VPS (سرور مجازی) از برنامه ای که نوشتید عملا استفاده کنید و ممبر بفروشید.


مهمترین نکته برای شروع کار با این نرم افزارها این هست که نخست باید یک شمارۀ مجازی داشته باشید. هیچ وقت با شماره واقعی از این برنامه ها استفاده نکنید. قبل از اینکه شروع کنید به کار کردن با این برنامه ها باید یک شماره مجازی پیدا کنید. مجدداً تاکید میکنم: هیج وقت با اکانت تلگرام خودتان و شماره شخصی تان با این برنامه ها کار نکنید. چون مجبور هستید عضو کانالهایی بشوید که نمیخواهید و اصلاً نمیدانید چه تعدادی هستند. این کاری است که تمام کسانی که از این برنامه ها استفاده میکنند انجام میدهند: تهیه یک شماره مجازی!


شما براحتی با استفاده از سایت یا اپلیکشن textNow میتوانید شماره مجازی بسازید و کد تایید تلگرام را توسط SMS ی که به textNow فرستاده میشود دریافت کنید تا بتوانید اکانت تلگرام خود را بسازید و هرگز با اکانت واقعی خود وارد برنامه های ممبرگیری نشوید. البته سایتها، اپلیکشن ها و برنامه هایی که با آنها میتوان شماره مجازی ساخت بسیار زیادند. با یک جستجوی ساده در گوگل میتوانید مهمترین سایتها و اپلیکشن های فعالی که در زمینۀ ساخت شماره مجازی وجود دارند را پیدا کنید.


نکته ای که در مورد ممبرفروشی با استفاده از نرم افزار وجود دارد این هست که اکثر این اپلیکشن های عضوگیری از VPS یا سرورهای SSL رایگانی استفاده میکنند که دائمی نیستند. به همین علت افرادی که ممبر میفروشند نمیتوانند بطوردائم و پایدار اینکار را انجام دهند و گاهی پس از دریافت پول شما به تعهدشان عمل نمیکنند و بدقول میشوند یا بکلی مفقود و متواری میشوند!


نکته ای که لازمست دراینجا بدانید اینستکه: تلگرام بشدت با روشهای غیرارگانیک و نرم افزاری برای افزایش ممبر و ساخت اکانت مخالف هست و به محض پیداکردن شماره مجازی بلافاصله حذفش میکند. یادم هست که قبلاً ممبرفروشان با استفاده از شماره های مجازی، تعداد زیادی اکانتهای تلگرام میساختند که به آن t-Data گفته میشود و همین t-Data که ساخت شده از چندهزار شماره یا اکانت مجازی بود را بجای ممبر، به کانالهای تلگرام مشتریان add میکردند. ولی درحال حاضر سرورهای تلگرام بشدت جلوی این روش را میگیرند و فعلاً استفاده از t-Data اصلاً عملی نیست.


بسیاری از سایتها همین اطلاعات را بعنوان آموزش افزایش ممبر برای کانال تلگرام با عنوانهای جذاب میفروشند. اما از نظر من این اطلاعات بقدری ساده و عمومی هستند که من به خودم اجازه ندادم آنرا به محتوای حرفه ای آموزش کسب درآمد از تلگرام اضافه کنم و تصمیم گرفتم آنرا رایگان منتشر کنم. چرا که روش های حرفه ای و بسیار خلاقانه ای برای جذب ممبر واقعی در این آموزش توضیح داده شده و من سعی کردم این آموزش را از روش های افزایش ممبر فیک، کاملاً مبرا کنم تا از ارزش محتوای آن کاسته نشود اما با این حال همواره دربارۀ آن سئوال می شد که امیدوارم که در این مقاله توانسته باشم به این سئوالات پاسخ داده باشم. منتظر نظرات شما عزیزان و کاربران ارزشمند سایت چهارراه آنلاین هستم.


موفق و پاینده باشید. کیوان خدادادیان


 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما