حل مسائل ++C عنوانی است که برای این کتاب آموزشی درنظر گرفته شده. انگیزۀ اصلی تدوین و تالیف این کتاب از اینجا شروع شد که در مدتی که در آموزشگاه ها مشغول به تدریس و آموزش برنامه نویسی بودم گاهی دیده میشد که دانشجویان با چهل یا پنجاه تا مسئلۀ ++C حل نشده به آموزشگاه مراجعه میکردند و هدف آنها از اینکار حل مسائلی بود که استادشان به آنها سپرده بود و در اکثر موارد به آنها گفته بود:" این مسائل ++C را حل کنید چراکه مسائل امتحان پایان ترم شما از میان همین هاست".

البته تا اینجای کار مشکلی وجود نداشت. مشکل از آنجا شروع میشد که مدیر بی انصاف آموزشگاه برای حل چندتا مسئلۀ ++C که غالباً تکراری هم بود از هریک از مراجعین بیش از ۱۰۰هزار تومان طلب میکرد سپس آنرا به یکی از اساتید میسپرد تا مسائل را برای مراجعین حل کند. البته در اکثر اوقات اساتید و همکاران محترم از حل آن طفره میرفتند و قرعه به نام من بیچاره می افتاد.

حل المسائل ++C و C
همانطورکه گفتم تا اینجای کار مشکلی وجود نداشت. مشکل از اینجا شروع میشد که مالک بی وجدان و بی انصاف آموزشگاه برای حل تعدادی مسئله ++C تکراری هر روز مبلغ بیشتری از مراجعین و دانشجویان طلب میکرد و کم کم اینکار به شغلی برای او تبدیل شده بود. بخصوص که این اواخر حتی در بعضی روزها تعداد مراجعین بیشتر از دو- سه نفر میشد و گاهی در فصل امتحانات از 10 نفر هم میگذشت!


گفته شد که اکثر اوقات زحمت حل این مسائل امتحانی ++C به گردن من می افتاد که از این بابت واقعاً هیچ گلایه ای نداشتم. مشکل من با ظلم و هزینۀ زیادی بود که بخاطر حل چندتا مسئلۀ تکراری از دانشجویانی که از حل این مسائل ناامید شده بودند گرفته میشد که به یک انتظار وعادت برای مدیر آموزشگاه تبدیل شده بود.


حتی بیاد دارم یکبار حاضر به نوشتن راه حل مسائل نشدم و به بهانۀ کمبود وقت از انجام اینکار طفره رفتم، اما در کمال ناباوری شاهد بودم که مدیر آموزشگاه به منشی خود گفت که حل مسائل را از مشتریان قبلی گرفته و برای مراجعین جدید بازنویسی کند. البته نتیجه واضح است! چراکه اگر کسی معنای آنچه مینویسد را نفهمد نمیتواند درست و غلط بودن آنرا تشخیص دهد و صحیح بنویسد.


این موضوع گرفتاریهای عجیبی در آموزشگاه راه انداخته بود و بعضی از دانشجویان و مراجعین مستاصل بخاطر هزینۀ زیادی که از آنها اخاذی شده بود و راه حلهای بازنویسی شدۀ جابجا و نامربوطِ مسائل ++C گلایه داشتن. کار بجایی رسید که تصمیم گرفتم مدتی کار و زندگیم را تعطیل کنم و تمام این مسائل امتحانی ++C را از هرجایی که میتوانم جمع آوری کنم و همۀ آنها را خودم حل کرده و به چاپ برسانم. این کار حدود یکسال تمام وقت مرا گرفت ولی خوشحال بودم که با اینکار میتوانم از ظلم الیمی که بر دانشجویان میشد جلوگیری کنم. هم درهزینۀ آنها صرفه جویی کنم و هم بجای دستنوشته های ناخوانا و مبهم، کتابی جامع و کامل که راه حل تمام مسائل امتحانی ++C را بطور مشروح توضیح داده در اختیار آنان بگذارم.


البته اصولاً من با حل المسائل مخالف هستم چراکه لذت تفکر و پرورش ذهن را از دانشجویان میگیرد. به همین دلیل سعی کردم این کتاب را بجای حل المسائل، بصورت آموزش حل مسائل ++C تالیف کنم و علاوه بر حل مسائل و توضیح آنها برای دانشجویان عزیز، روش حل مسائل ++C نیز برای آنها تشریح شده تا درمواقع برخورد با مسائل جدیدتر، براحتی ازعهدۀ حل آن برآیند. علاوه براین در پایان هر فصل مسائل نمونۀ حل نشده ای قرارگرفته تا دانشجو بتواند توان خود را در حل مسائل جدیدتر محک بزند و بتواند تحلیل جامعی از آموخته های خود داشته باشد. خلاصه مولف تمام تلاش خود را کرده تا علاوه بر حل نمونه سئوالات امتحانی ++C این کتاب را از حالت حل المسائل دربیاود و آنرا به آموزش روش های حل مسائل ++C تبدیل کند.


نکته ای که در اینجا لازم میدانم بیان کنم این هست که تمرکز اصلی این کتاب بر حل مسائل ++C برای دانشجویان غیر از رشتۀ مهندسی کامپیوتر هست. هر چند این دانشجویان هم میتوانند از کتاب بهرۀ شایانی ببرند. اما با توجه به تجربیاتی که در تدریس در آموزشگاه های مختلف داشتم، میدانم که دانشجویانِ غیراز رشتۀ مهندسی کامپیوتر بطورکلی در حل مسائل ++C ضعیف تر هستند. بنابراین تمرکز کتاب از مباحث فوق حرفه ای مانند شیئ گرایی و امثال آن برداشته شده و بجای آن به تنوع و تعداد مسائل افزوده شده.

حل المسائل ++C و C
کتاب حل المسائل ++C و C شامل شش فصل هست:

⬅️ فصل اول: مفاهیم اولیه ++C و ورود به مطلب

⬅️ فصل دوم: حلقه ها و سری ها(بیش از ۶۰ مسئله حل شده و تعداد بسیار زیادی مثال برای توضیح و شرح درس و تعدادی مسئلۀ حل نشده در پایان فصل برای آزمودن توانایی شما در حل مسائل حلقه ها و سری های ++C)

⬅️ فصل سوم: توابع و متغیرها ( با بیش از ۴۰ مسئله و مثال حل شده و تعداد ۲۵ نمونه مسئلۀ حل نشده در پایان فصل برای تمرین ویادگیری بیشتر)

⬅️ فصل چهارم: آرایه ها و رشته ها ( با بیش از ۶۰ مسئله و نمونه سئوال امتحانی حل شده با توضیحات کامل و مشروح برای تمام مسائل حل شده + بیش از پنجاه مسئلۀ حل نشده جهت ارزیابی خودتان و تمرین بیشتر)

⬅️ فصل پنجم: اشاره گرها (با بیش از ۳۰ مسئله و مثال حل شده با توضیحات کامل و مشروح برای هریک از مسائل)

⬅️ فصل ششم: نمونه سئوالات امتحانی ++C دانشگاهای مختلف کشور در چند سال اخیر.

لازم به ذکر است برای اینکه شما از هر کتاب و جزوۀ دیگری بی نیاز باشید قبل از حل مسائلِ هر مبحثی، ابتدا آن موضوع با کمک مثالهای متعدد توضیح داده شده سپس به حل مسائل مربوطه پرداخته ایم. پس این کتاب کاملا خودآموز هست.

شخصاً تضمین میکنم اگر این کتاب را بطور کامل مطالعه کنید براحتی از عهدۀ هر امتحانی برمی آیید. شما در هیچ جایی منبعی به این جامعیت در مورد مسائل ++C نمی توانید پیدا کنید. صرف بیش از یکسال زمان + وسواس شدید در مورد توضیحات مشروح و مفهوم و کامل مسائل + ویرایش های متعدد باعث شده این کتاب به بزرگترین مجموعۀ حل مسائل ++C تبدیل شود. علاوه بر این اکثر مسائل علاوه بر زبان ++C به زبان C نیز حل شده تا اگر احیانا دانشجویانی باشند که با زبان C بجای ++C بعنوان درس برنامه سازی پیشرفته آموزش داده میشوند بتوانند بدون مشکل از کتاب استفاده کنند. معتقدم یک ترم تحصیلی عمر عزیز شما خیلی بیشتر از هزینۀ خرید یک کتاب ارزش دارد.

 

قیمت: ۳۷ هزارتومان
پس از خرید، بلافاصله لینک دانلود در اختیار شما قرار داده میشود

370,000 ریال

مسائل c++

در صورت وجود هرگونه ابهام قبل یا بعد از پرداخت از قسمت پشتیبانی ارتباط حاصل فرمایید پشتیبانی محصول

شما میتوانید در صورت وجود هرگونه ابهام قبل یا بعد از پرداخت با شماره یا id ی تلگرام من تماس حاصل فرمایید.

⬅️ تلفن تماس پشتیبانی : 09191531850
⬅️ آیدی پشتیبانی تلگرام : https://t.me/keyvankhodadadyan

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما