بسیاری از سایتها یا کسب و کارهای اینترنتی در همان نخستین سال شروع فعالیتشان شکست میخورند و صحنۀ بیزنس آنلاین را ترک میکنند. این درحالیست که درحال حاضر در کشورمان هزاران وبسایت ایرانی موفق داریم که بسیاری از آنها درآمد روزانۀ میلیونی دارند. علت چیست و این همه تفاوت از کجا ناشی میشود؟ آیا راه و روش اثبات شده ای برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اینترنتی (آنلاین) وجود دارد یا نه؟

رازهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

رازهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

داشتن ایده نامناسب

شاید گمان کنید کار برروی ایدۀ تکراری یا نامناسب مهمترین دلیل شکست کسب و کارهای اینترنتی است. اما بررسی سوابق بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی ثابت میکند این تصور کاملاً اشتباه هست. آنچه بسیار بیشتر از ایده اهمیت دارد نحوۀ اجرای آن ایده هست. بعنوان مثال قبل از اینکه وبسایت و اپلیکشن اینترنتی اسنپ موفق شود و به درآمد میلیاری برسد این ایده دوبار در ایران شکست خورد. اما اسنپ ثابت کرد نحوۀ اجرای ایده بسیار مهمتر از خود آن ایده هست. البته نمونه های بسیار از این دست وجود دارد.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون بررسی رقبا

برخی فکر میکنند در بازاری که رقبای قدرتمندی حضور داشته باشند نمیتوان پیروز شد. با وجود اینکه این تلقی تا حدودی درست هست اما روشهایی وجود دارد که دانستن و بکاربستن این روشها ثابت کرده اند که در هر بازاری میتوان پیروزشد فارق از اینکه رقیبان شما چقدر بزرگ و قدرتمند باشند. شما اگر با بررسی رقیبان و کشف نقاط ضعف آنان، از این نقاط ضعف برای کسب و کار آنلاین خودتان مزیت رقابتی بسازید بدون شک موفق میشوید.

 

نداشتن صبر و حوصله در کسب و کار آنلاین

برخی معتقد هستند باید در کسب و کار آنلاین صبر و حوصله داشت. چراکه بهینه سازی سایت و جذب ترافیک فرایندی زمانبر هست. البته این موضوع بقدری بدیهی است که اصلا نیاز به بحث ندارد. علاوه بر کسب و کارهای اینترنتی شما هر نوع کسب و کاری را که بخواهید شروع کنید در ابتد باید بازاریابی کنید و یافتن بازار هدفِ کسب و کار شما زمانبر هست. قطعاً مشتریان به زمان نیاز دارند تا شما و خدمات و محصولات شما را پیدا کنند و در هر بازاری این پروسه زمانبر هست.

 

نداشتن مهارت و تجربه کافی در کسب و کار اینترنتی

بی تجربگی و عدم اطلاع از روشهای پیشبرد کسب و کار اینترنتی میتواند مانع بسیار سهمگینی برای رشد وبسایت شما باشد.
البته نداشتن مهارت کافی برای هر کسب و کاری آفت زا و نابود کننده هست. برای رشد و پیشرفت در کسب و کار آنلاین، شما باید به شبکه های اجتماعی، سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) و انواع روشهای بازاریابی اینترنتی (ایمیل مارکتینگ) و برخی مهارتهای دیگر... مسلط باشید. عدم اطلاع و استفاده از روشهای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی منجر به شکست کسب و کارهای اینترنتی میشود.


نداشتن یا نگذاشتن وقت کافی برای سایت

ارزش هر سایتی به محتوای آن هست. هر وبسایتی نیاز به محتوای ازرشمند دارد و علاوه براین محتوای سایت باید دائما بروز رسانی شده و بطورمنظم و مستمر بر محتوای سایت افزوده شود. سایت شما باید دائما آپدیت شود تا بتواند مخاطبین خودرا حفظ کند. پس آپدیت سایت را هرگز فراموش نکنید.

 

پیشنهاد میشود: کسب و کار اینترنتی، چرا و چگونه؟ را حتماً ببینید.


در ویدیویی که در ادامۀ این مقاله آمده مهمترین علت های موفق نشدن کسب کارهای اینترنتی بررسی شده تا با پرهیز از این اشتباهات بتوانیم کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشیم و سایت خودرا به درآمد و سوددهی برسانیم. لطفاً ما را از نظرات ارزشمندتان بهره مند سازید.

 

 


نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما