با اینکه لینک بیلدینگ نقشی بسیار اساسی در بهبود رتبه ی سایت دارد اما اگر درست انجام نشود میتواند منجر به پنالتی شدن سایت شما توسط گوگل شود. ساخت لینک خارجی برای سایت برخلاف تصور کار خیلی خیلی سختی نیست اما باید با دقت و ظرافت انجام شود.

در این مقاله ی  آموزشی قصد دارم لینک سازی خارجی و داخلی را به طور کامل و حرفه ای به شما همراه گرامی سایت چهارراه آنلاین آموزش بدهم. مطمئن باشید پس از خواندن این مقاله شما در ایجاد بک لینک های موثر تبدیل به یک سئو کار حرفه ای میشوید. کل این پرسه در چند گام ساده مرحله به مرحله ادامه می یابد تا شما تبدیل به یک حرفه ای شوید.

برخی از وبمستران تصور میکنند با ظهور الگوریتم های جدید گوگل مانند فلوریدا2 دیگر لینک گرفتن برای سایتشان اهمیت ندارد. اما هنوز هم بک لینک یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای سئو و بهبود رتبۀ سایت در گوگل هست. البته در اگوریتم یاد شده لینک های کم ارزش جای خود را به بک لینک های با ارزش داده اند به این معنا که تعداد لینک ها اهمیت ندارند بلکه کیفیت لینک ها اهمیت پیدا کرده اند. در ادامه تعدادی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای ارزش گذاری بک لینک ها را با هم مرور میکنیم:

با اینکه چندی است که گوگل کیفیت محتوا و سئو معنایی را در اولویت قرار داده اما هنوز هم گرفتن لینک برای هر سایتی نقش بسیار موثری در کسب رتبه در موتوهای جستجو دارد و لینک بیلدینگ یکی از فاکتورهای اساسی گوگل محسوب میشود. چراکه متات کرتس، مدیر اسپم موتور جست وجوی گوگل، معتقد است که ساخت لینک تا ابد برای همیشه باقی خواهد ماند. بنابراین تاثیر لینک بیلدینگ را در سئو نمیتوان نادیده گرفت. در این نوشته مهمترین منابع برای ساخت بک لینک مورد بحث و بررسی قرار میگیرد پس تا پایان همراه باشید تا دانش و اطلاعات بسیار باارزشی کسب کنید.

اخیرا گوگل الگوریتم جدیدی را بنام: الگوریتم فلوریدا ۲ منتشر کرده است . فلوریدا در حال حاضر جدیدترین الگوریتم گوگل است که سر و صدای زیادی راه انداخت و باعث افت رتبۀ خیلی از سایت ها شد. برخی این الگوریتم را فلوریدا ۲ (florida 2) و برخی هم آن را الگوریتم مارس ۲۰۱۹ می نامند. در این نوشته قصد داریم به بررسی تغییرات الگوریتم ۱۲ مارس و تاثیرش در سئو بپردازیم. الگوریتم جدید گوگل که یک الگوریتم پایه و پر اهمیت است.

فلسفۀ لینک بیلدینگ چیست و چرا لینک هایی که به سایت شما داده میشود باعث بهبود سئو و رتبۀ سایت شما میشود؟ این سئوالی است که اغلب وبمستران در ابتدای کارشان می پرسند. در پاسخ باید گفت: هر لینکی که به سایت شما داده میشود به مانند این هست که دیگران شما را به دیگران سفارش میکنند و بعنوان مرجعی قابل استناد ، از شما یاد میکنند. بنابراین ساخت بک لینک یکی از مهمترین وظایف یک وبمستر هست. چراکه بدون لینک بیلدینگ سایت شما نمیتواند رتبۀ خوبی در گوگل بگیرد.

در این نوشته میخواهم درمورد تفکرات نادرستی که در سئو وجود دارد و ظاهراً برخی از آنها هم بسیار همه گیر شده بحث کنم. شاید شما هم با برخی از این تصورات برخورد کرده باشید یا حتی با آن درگیر باشید که در اینصورت مانع رشد رتبۀ سایت شما در گوگل میشود. حداقل ضرری که این تصورات اشتباه به سایت شما میرساند این هست که باعث می شود هیچوقت نتوانید در سئو پیشرفت کنید و بجای شما رقبایتان رتبه های برتر گوگل را از آن خود خواهند کرد. خواندن این مقاله بشدت به کسانی که به سئو علاقه مند هستند و همچنین به وبمستران عزیز پیشنهاد میشود.

سئو تکنیک های ساده ای است که باعث بهینه شدن سایت شما و افزایش رتبۀ آن در مهمترین موتور جستجو یعنی گوگل میشود. مهمترین دستاوردی که از بهبود سئو سایت شما نصیب شما میشود این هست که علاقه مندانِ محتوای سایت شما راحت تر میتواند با جستجو در گوگل ، وبسایت شما را پیدا کنند. اگر تکنیک های سئو را بکار بگیرید به مرور روز به روز ترافیک سایت شما بیشتر میشود که این خود باعث رونق کسب و کار آنلاین شما خواهدشد.