با اینکه چندی است که گوگل کیفیت محتوا و سئو معنایی را در اولویت قرار داده اما هنوز هم گرفتن لینک برای هر سایتی نقش بسیار موثری در کسب رتبه در موتوهای جستجو دارد و لینک بیلدینگ یکی از فاکتورهای اساسی گوگل محسوب میشود. چراکه متات کرتس، مدیر اسپم موتور جست وجوی گوگل، معتقد است که ساخت لینک تا ابد برای همیشه باقی خواهد ماند. بنابراین تاثیر لینک بیلدینگ را در سئو نمیتوان نادیده گرفت. در این نوشته مهمترین منابع برای ساخت بک لینک مورد بحث و بررسی قرار میگیرد پس تا پایان همراه باشید تا دانش و اطلاعات بسیار باارزشی کسب کنید.


به هر حال برای بدست آوردن یا حفظ رتبه در گوگل، لینک بیلدینگ باید یک پروسۀ دائم و منظم باشد. البته اکثر سایت های معتبر بک لینک های خود را بطور طبیعی از به اشتراک گذاری محتوای شان توسط کاربران بدست میاوردند و خودشان اقدام به اینکار نمیکنند.
در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین سایت ها برای ساخت بک لینک بپردازیم.

 

رایگان لینک بیلدینگ کنیدمعرفی سایت هایی برای لینک بیلدینگ

قطعاً شما برخی از منابع بک لینک گرفتن را می شناسید. مثلاً فعالیت در انجمن ها یا ساخت وبلاگ رایگان در سیستم های وبلاگ دهی یا استفاده از سیستم های رایگان سایت ساز مختلف خارجی یا حتی لینک گرفتن از کامنت گذاری در سایت های مختلفی که روزانه به آنها سر میزنید. ابتدا از برخی منابعی که اکثر وبمستران از آنها اطلاع دارند شروع میکنیم و کم کم به سمت منابع تخصصی تر میرویم. توصیه های بسیار مهمی در ارتباط با نکاتی که حتماً باید در لینک بیلدینگ رعایت کنید.گرفتن بک لینک از انجمن ها و فروم ها

ساخت لینک در انجمن ها یکی از مفید ترین و کارآمدترین روشهای لینک بیلدینگ هست. چرا که علاوه بر اینکه میتوانید برای سایت خودتان لینک بگیرید افرادی که لینک سایت شما را در انجمن ها می بینند روی آن کلیک میکنند و به این ترتیب شما میتوانید از طریق انجمن ها نیز ترافیک جذب کنید. این روش تا حدودی کلاه سفید محسوب میشود و با اینکه گوگل لینک های فروم ها را میتواند تشخیص دهد اما هنوز این روش لینک بیلدینگ بخوبی موثر هست. علاوه بر این از اکثر انجمن ها می توانید بک لینک های دوفالو بگیرید.

برای لینک سازی در فروم ها و انجمن ها ابتدا باید تعدادی فروم پیدا کنید و در گام بعدی باید تحقیق کنید که آیا لینک سازی در این فروم ها فایده ای دارد یا نه. چرا که در برخی از فروم ها لینک ها فقط موقعی دیده میشود که لاگین شوید. بنابراین لینک بیلدینگ در چنین انجمن های به هیچ دردی نمیخورد چرا که قرار نیست ربات های گوگل در هیچ انجمنی لاگین شوند!!! تا لینک های شما را ببینند.

 


روش های لینک سازی درفروم ها و انجمن ها

اساساً در فروم ها به ۳ روش میتوان لینک بیلدینگ کرد:

راه اول: گرفتن بک لینک از قسمت پروفایل کاربری: بعد از ثبت نام در انجمن ها شما در اطلاعات مربوط به پروفایل کاربری خود میتوانید لینک سایت خود را ثبت کنند. این لینک معمولاً follow هست و در سئو بسیار موثر می باشد.

راه دوم: ساخت لینک در Signature یا امضا: تقریباً در تمام انجمن های معتبر ایرانی و خارجی شما میتوانید برای خودتان امضا ثبت کنید. این امضا در انتهای تمامی پست ها و کامنت هایی که در آن انجمن میگذارید دیده خواهد شد. حال اگر شما در امضای خود چندتا لینک از صفحات سایت خود را قرار دهید آنگاه در هر پستی که می گذارید، برای شما لینک بیلدینگ میشود.

راه سوم: لینک سازی در پست ها: بهترین راه لینک سازی در انجمن ها و فروم ها ، گرفتن لینک از پست ها یا پاسخگویی به سئوالات سایر کاربران است. شما می توانید در هر نوشته ای که در انجمن ها می نویسید، برای سایت خود بک لینک بگیرید. البته برخی از انجمن ها لینک های متون را حذف میکنند که فعالیت در اینگونه انجمن ها بیهوده و اتلاف وفت هست. اما در بسیار از انجمن ها فروم ها چنین محدودیتی وجود ندارد که اتفاقاً بسیار معتبرتر از دستۀ قبلی هستند.

 


چند نکته بسیار مهم درمورد بک لینک گرفتن از انجمن ها

چند نکته مهم در ارتباط با لینک بیلدینگ در فروم ها وجود دارد که اگر این نکات را رعایت کنید، وقت و انرژی که برای لینک گرفتن از انجمن ها صرف میکنید هدر نخواهد رفت:

• نکتۀ نخست اینکه قبل از عضویت در هر انجمنی یا فروم به فروفایل یکی از اعضای آن انجمن مراجعه کنید تا بتوانید به این سئوال پاسخ دهید: آیا لینکها را بدون عضویت و لاگین شدن در انجمن میتوان دید؟ اگر شما نتوانید ببینید گوگل هم نمیتواند. پس فعالیت در چنین انجمنی را باید فراموش کنید

• نکته دوم اینکه برای طبیعی سازی لینک بیلدینگ در پروفایل انجمن ها بهتر هست به صفحات داخلی سایت خود لینک ندهید. چون در حالت طبیعی هیچکسی چنین کاری برای شما نمیکند پس اگر شما اینکار را انجامدهید این مصداق بارز لینک بیلدینگ کلاه سیاه و غیرطبیعی هست. از طرفی برخی از انجمن ها اجازۀ ساخت بیش از یک لینک در پروفایلتان را میدهند. توصیه میشود که اینکار را انجام ندهید. چرا که اگر لینک های زیادی برای صفحات سایت دریافت کنید، ممکن است گوگل به شما شک کند. بنابراین در پروفایلتان فقط به صفحه اصلی سایت خود لینک بدهید و یا به صفحۀ بلاگ یا یک مطلب خاص. زیاده روی در تعداد لینک های پروفایلی یک کار اسپم و کلاه سیاه محسوب میشود.

• نکته دیگری که وجود دارد این هست که پس از ایجاد لینک در پروفایلتان سعی کنید در انجمن فعالیت کنید. چرا که اگر به انجمن سر نزنید اولا ممکن هست پروفایل های غیرفعال را چندوقت یکبار حذف کنند. ثانیاً حتی اگر حذف هم نکنند بعد از چند وقت سرنزدن، ارزش آن لینک بشدت افت میکند.

• آخرین نکته این هست که نحوۀ لینک ساختن در امضای انجمن ها خیلی مهم هست. چرا که با فعالیت در انجمن این لینک در انجمن تکثیر میشود و در زیر تمام مطالبِ نوشته شده توسط شما در انجمن قرار میگیرد. بهترین روش برای ساختن لینک در امضا این هست که که متنی توضیحی در یک خط بنویسید که شامل کلمات کلیدی یا هم معنی های آن باشد. سپس لینک سایت را بدون انکرتکست و کلمۀ کلیدی بطور مستقیم قراردهید. چراکه با فعالیت شما در انجمن، این لینک تکثیر میشود و درصورتی که با یک کلمه کلیدی به سایت خود لینک داده باشید این مصداق بارز لینک بیلدینگ کلاه سیاه هست و ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما در آن کلمۀ کلیدی توسط گوگل شود.

حالا سئوالی که پیش می آید این هست که لینک بیلدینگ در فروم ایرانی یا خارجی؟ کدامیک بهتر هست.

در جواب باید گفت استفاده از هرکدام ، معایب و مزایای خود را دارد:

مثلاً در فروم های ایرانی علاوه بر لینک سازی می توانید برای وبسایت خود ترافیک جذب کنید. آتوریتی فروم های ایرانی کمتر از۶۰ هست در حالیکه فروم های خارجی اغلب آتوریتی فوق العاده بالایی دارند. در فروم های خارجی امکان جذب ترافیک وجود ندارد اما از فروم های ایرانی میتوانید ترافیک به سایت جذب کنید. تعداد محدودی انجمن ایرانی وجود دارد و در برخی موضوعات و زمینه ها، اصلا انجمن تخصصی وجود ندارد در حالیکه تعداد فروم های خارجی زیاد است و در اغلب موضوعات فروم یافت می شود. معمولاً در انجمن های خارجی فقط لینک پروفایل ایجاد می کنیم و چون به زبان غیر فارسی مسلط نیستیم پس فعالیت هم نمیکنیم بنابراین، از دو روش لینک سازی دیگر محروم هستیم و لینک بیلدینگ در انجمن های خارجی به یک لینک پروفایلی محدود میشود.

 


یافتن انجمن ها و فرومها برای لینک بیلدینگ رایگان

شما با یک جستجوی ساده در گوگل میتوانید انجمن های فارسی زیادی را پیدا کنید تا در آنها لینک بیلدینگ کنید. توصیه میشود در انجمن هایی که به تخصص و موضوع سایت شما مربوط هستند فعالیت کنید یا اینکه یک تاپیک جدید در ارتباط با تخصص خود بسازید و در آن به سئوالات کاربران پاسخ دهید تا امضای شما در انجمن تکثیر شود.

چند انجمن فارسی معروف و معتبر بعنوان نمونه برای شروع کار:

forum.persiantools.com
forum.majidonline.com
forum.joomlafarsi.com
iran-eng.com/forum.php
forum.hammihan.com
forum.niksalehi.com
forum.tooptarinha.com
forum.p30download.com
forum.persianfal.com
forum.bazicenter.comلینک بیلدینگ با استفاده از سیستم های وبلاگ دهی

یکی از ساده ترین روش های لینک بیلدینگ ساخت وبلاگ با استفاده از سیستم های وبلاگ دهی رایگان می باشد. با استفاده از وبلاگ خود میتوانید بک لینک های رایگان فالو برای سایت خود بگیرید. روش لینک بیلدینگ در وبلاگ هایی که می سازید شباهت زیادی به لینک سازی در پست مهمان یا خریدن رپورتاژ آگهی دارد. با یک جستجوی ساده در گوگل شما براحتی میتوانید تعداد زیادی سیستم های وبلاگ دهی رایگان فارسی یا انگلیسی را برای ساختن وبلاگ هایتان پیدا کنید.

اصطلاح PBN یا Private Blog Network یعنی شبکه ای از وبسایت های با ارزش که خودتان ایجاد میکنید به منظور لینک سازی برای وبسایت هدف یا همان وبسایتی که میخواهیم برای آن لینک سازی کنیم. لازم به ذکر است که لینک سازی به روش PBN یک متد کلاه سیاه هست که اگر درست انجام نشود میتواند منجر به پنالتی شدن سایت مقصد شود. از طرفی لینک سازی به روش PBN اگر بصورت اصولی و صحیح پیاده شود، تاثیر فوق العاده عالی در سئو سایت شما خواهد داشت. در لینک سازی شبکه ای یا PBN ما تعدادی از وبلاگ ها یا سایت های با ارزش را ایجاد میکنیم تا از آنها برای افزایش رتبه سایتمان در گوگل استفاده کنیم.

هدف از اجرای تکنیک PBN این هست که ما خودمان منابع بک لینک نامحدود برای سایتمان ایجاد کنیم و به این ترتیب یک امپراتوری شخصی قدرتمند برای هر تعداد لینک که خواستیم همیشه در دسترس داشته باشیم و از این سایت ها و وبلاگ ها به سایت هدف و مقصد اصلی خودتان لینک بدهید. گوگل این تکنیک را از سال ۲۰۱۴ بعنوان یک روش کلاه سیاه شناخت و جریمه هایی مانند پنالتی را به دنبال دارد. بنابراین باید خیلی با احتیاط و حرفه ای از این تکنیک استفاده شود.

 

چند سیستم وبلاگ دهی رایگان نمونه برای شروع کار:

Virgool.io
medad.io
Medium.com
blogsky.com
Parsiblog.com
Persianblog.com
Avablog.ir
Mihanblog.com
Blogsky.com
Blog.ir
Blogsazan.com


سیستم های وبلاگ دهی ایرانی بسیار زیاد هستند اما شما علاوه بر آنها میتوانید در سیستم های وبلاگ دهی خارجی نیز محتوا منتشر کنید و با استفاده از آنها نیز بک لینک بسازید. بسیاری از سیستم های وبلاگ دهی خارجی به شما اجازه میدهند که به فارسی نیز در آنها مطلب منتشر کنید اما برخی از آنها مطالب فارسی را حذف میکنند.

 

لازم هست بدانید تعداد سیستم های وبلاگ دهی غیر فارسی بی پایان هستند. بعنوان نمونه چند تا از مهمترین سیستم های وبلاگ دهی انگلیسی در اینجا لیست شده اند:

Bologer.com
WordPress.com
blogspot.com
altervista.org
launch.joomla.org
edublogs.org
doodlekit.com
hatenablog.com
eklablog.com
webself.net
over-blog.com
estranky.sk
blog.fc2.com
unblog.fr

برای پیدا کردن سیستم های وبلاگ دهی خارجی در گوگل سرچ کنید Create Blog . سعی کنید بجای بازنشر مطالبِ سایت در وبلاگ هایتان ، محتوای اختصاصی برای آنها تولید کنید. برای اینکار میتوانید از محتوای سایت های مرجع خارجی استفاده کرده و با استفاده از translate google مطالب آنها را ترجمه کنید.بک لینک گرفتن با استفاده از سایت ساز ها

علاوه بر سیستم های وبلاگ دهی شما میتوانید از سایت سازها هم استفاده کنید. سایت سازهای زیادی در سراسر وب هستند که دارای پلن رایگان و دائمی هستند که شما میتوانید با استفاده از آنها بستر مناسبی برای لینک بیلدینگ مهیا کنید. برخی از این سایت سازها در اینجا بعنوان مشتی از خروار آورده شده:

site123.me
wikidot.com
webs.com
webself.net
weebly.com
webnode.com
e-monsite.com
yolasite.com
simpsite.nl
emyspot.com
zoho.com
jimdo.com

 

بک لینک گرفتن از سوشیال ها و شبکه های اجتماعی

یکی آسانترین روشهای که میتوانید برای سایت خود لینک بیلدینگ کنید اشتراک محتوایتان در شبکه های اجتماعی است. معمولاً هرچه روش لینک بیلدینگ آسانتر باشد ارزش لینک های ساخته شده کمتر است. مانند لینک بیلدینگ با استفاده از کامنت گذاری که تقریباً کار بی ارزش و منسوخ شده ای هست. اما بک لینک گرفتن با استفاده از شبکه های اجتماعی با اینکه کاربسیار آسانی هست اما اصلاً کم ارزش نیست چرا که تمام شبکه های اجتماعی بلااستثنا از اتوریتی بالایی برخوردار هستند.

لازم به ذکر هست که بسیاری از وبسایت ها فقط با فعالیت مستمر در سوشیال ها و شبکه های اجتماعی توانسته اند به صفحۀ اول گوگل برسند. بیش از پنجاه سایت سوشیال و شبکۀ اجتماعی سراسر وب وجود دارد که برخی از آنها با اینکه محبوبیت جهانی دارند اما ایرانیان آنها را نمیشناسند. علاوه بر این فعالیت در برخی از آنها مانند تلگرام اصلا تاثیری در سئو ندارد. اما برخی دیگر علاوه بر دامین اتوریتی بالا حتی لینک فالو هم میدهند مانند Reddit .

برخی دیگر مانند یوتیوب علاوه بر اینکه دامین اتوریتی بسیار بالایی دارند و لینک گرفتن از آنها بشدت باعث بهبود سئو و افزایش رتبۀ سایت شما میشود، میتوانند ترافیک خوبی هم به سایت شما هدایت کنند چون ایرانیان زیادی در یوتیوب فعال هستند. لینک سازی در سوشیال ها کاملاً کلاه سفید بوده و هیچ ضرری برای سایت شما ندارد.

 

برخی از شبکه های اجتماعی برای بک لینک گرفتن:

balatarin.com
profile.ir
javabkoo.com
youtube
Pinterest
Twitter
Dribble
Diigo
quora.com
SlideShare
ok.ru
vk.com
Mix
Delicious
Pocket
Digg
Folkd
Reddit
Fark
BizSugar
Slashdot
Pearltrees
Mediumبک لینک گرفتن از صفحه سازها و فرم سازهای آنلاین

برخی از سایت ها درواقع صفحه سازهای آنلاین هستند و شما با استفاده از این سایت ها می توانید برای سایت خود لندینگ پیج (صفحه فرود) بسازید. مثلا فرم نظر سنجی یا فرم ثبت نام در همایش یا رویداد و غیره. بسیار از این سایت ها مانند about.me دامین اتوریتی بسیار بالایی دارند که میتوانید در صفحۀ اختصاصی رایگانی که برای خود می سازید لینک های بسیار قدرتمند و باارزشی برای سایت خودتان بگیرید. تعدادی از این سایت ها بعنوان نمونه در اینجا آورده شده:

123contactform.com
page.tl
formsite.com
pixeltogether.com
superkobi.com
ontrapages.com
jouwweb.nl
emailmeform.com
brandyourself.com

 

گرفتن بک لینک رایگان و با کیفیت از سایت های اشتراک ویدیو

یکی از مناسب ترین روش های کلاه سفید برای لینک بیلدینگ ، ساخت و اشتراک انواع مالتی مدیای صوتی و تصویری در سایت های اشتراک ویدیو یا پادکست های صوتی است. با رجیسترشدن (عضویت) در سایت های اشتراک ویدیو هم از طریق پروفایل تان و هم از طریق توضیحات ویدیوهایی که به اشتراک میگذارید می توانید کاملا رایگان لینک های با کیفیتی برای سایت خود بسازید.


لیستی معروف ترین سایت های اشتراک ویدیو یا صوت ایرانی و خارجی:

youtube.com
vimeo.com
soundcloud.com
dailymotion.com
namasha.com
namayesh.com
mp4.ir
inet.ir
mihanvideo.com
tamasha.com
dalfak.com
dinook.com

 

بک لینک گرفتن از طریق اینفوگرافیک

با اینکه اکثر سایت های اشتراک گذاری اینفوگرافیک دامین آتوریتی بسیار بالایی دارند اما تنها تعداد کمی از وبمستران از این سایت ها بک لینک میگیرند. چراکه تصوراشان این هست که ساخت و طراحی اینفوگرافیک کاری سخت و پرهزینه است. البته این تصور اصلاً صحت ندارد. شما می توانید با هزینۀ ناچیز اینفوگرافیک های عالی ایجاد کنید فقط کافیست که کمی خلاقیت به خرج دهید و اندکی وقت بگذارید تا آنچه میخواهید بنویسید را با تصویر و نمودار به مخاطب نشان دهید.

اینفوگرافیک های که زیبا و هنرمندانه طراحی شده باشند براحتی میتوانند از سایت شما یک برند بسازند. بعد از طراحی اینفوگرافیک باید به اشتراک گذاشته شود. بنابراین شما باید اینفوگرافیک خود را در سایت های مرتبط با اینفوگرافیک ثبت کنید و از آنها بک لینک بگیرید. البته تعداد این سایت ها بسیار زیاد هست که با یک جستجوی ساده در گوگل میتوانید تعداد زیادی از آنها را پیدا کنید.

کافیست در گوگل سرچ کنید: share infographic for backlinks یا link building with infographics چند نمونه از این سایت ها:

• Visual.ly
• flickr.com
• reddit.com
• tumblr.com
• tinypic.com
• imgur.com
• photosnack.com
• photobucket.com
• diigo.com
• DailyInfoGraphic.com
• deviantart.com
• weheartit.com
• coolinfographics.com
• AmazingInfoGraphics.com
• imageshack.us
• infographicjournal.com
• lockerdome.com
• slideshare.net
• skyrock.com
• mediafire.com
• pinterest.com
• fastcompany.com
• 4shared.com
• 2shared.com

میتوان گفت این لیست تقریبا بی پایان هست! تعداد بسیار زیادی سایت برای اشتراک گذاری اینفوگرافیک و عکس های با کیفیت سراسر وب وجود دارند که هرروز به تعداد آنها افزوده میشود.

 

بک لینک گرفتن با استفاده از سایت های بازنشر محتوا

یکی از موثرترین روش های لینک بیلدینگ که غالباً مورد غفلت قرارمیگیرد و رایگان هم هست تکنیک بازنشر محتواست. سایت های ایرانی هستند که شما با انتشار مطالب خود در آن ها و درج لینک منبع می توانید برای سایت خود بک لینک رایگان و باکیفیت بگیرید. میتوان گفت بازنشر محتوا نیز یک روش لینک بیلدینگ کلاه سفید هست که باعث افزایش اعتبار سایت شما و افزایش اعتماد گوگل به سایت شما میشود و علاوه براین ترافیک خوبی را میتواند به سایت شما هدایت کند.

بعنوان مثال سایت ایرانی اخبار رسمی یا سایت ویرگول یکی از سایت هایی هست که شما میتوانید مطالب سایت خود را در آن بازنشر کنید و با استفاده از لینک منبع، از آن بک لینک رایگان بگیرید.

برخی از سایت های خارجی بازنشر محتوا مطالب فارسی را تایید نمی کنند بنابراین باید با استفاده از مترجم گوگل محتوای خود را ابتدا ترجمه کنید و سپس آنرا بازنشر کنید.


معرفی چند سایت بازنشر محتوا برای لینک بیلدینگ

penzu.com 
pen.io
bizpr.ca
smore.com
scoop.it
justpaste.it
pressreleaselive.com
articlesmaker.com
issuewire.com
leapzipblog.com
telegra.ph

 

ساختن بک لینک رایگان با سایت های رزومه ساز آنلاین

با استفاده از سایت های رزومه ساز آنلاین میتوانید بک لینک دائمی ، رایگان و قدرتمندی برای سایت خود ایجاد کنید. روش کار به اینصورت هست که پس از رجیستر شدن و ثبت نام کردن در این سایت ها میتوانید صفحۀ اختصاصی خود را بسازید و در فیلد مربوط به آدرس وب سایت بک لینکی برای سایت خود بگیرید. برخی دیگر از این سایت ها در توضیحات امکان درج لینک را به شما می دهند.
سعی کنید از سایت های رزومه ساز خارجی استفاده کنید چراکه بسیار معتبرند و پلن رایگان دارند که براحتی در آنها میتوانید بک لینک رایگان برای سایت خود بسازید.

 


چند روزمه ساز آنلاین خارجی معتبر برای ایجاد بک لینک دائمی و رایگان:

resume.com
resume.io
shriresume.com
zety.com

 

لینک بیلدینگ رایگان با استفاده از سایت های نظر سنجی

از طریق برخی از سایت هایی که آزمون آنلاین برگزار میکنند یا نظرسنجی میگذارند ، یا مسابقه راه می اندازند هم میتوانید لینک بیلدینگ کنید. چند سایت نظرسنجی معتبر با آتوریتی بالا را اینجا بعنوان نمونه ذکر میکنم:

surveygizmo.com
surveymonkey.com
smartsurvey.co.uk
freeonlinesurveys.com

 

استفاده از هاست رایگان برای ساخت بک لینک

استفاده از هاست رایگان بسیار شبیه به همان روش شبکۀ وبلاگ های خصوصی یا PBN ها هست. برخی از سرورها در وب فقط سرویس هاستینگ رایگان دایمی ارائه میدهند. کافیست یک سایت وردپرسی برروی این هاست ها راه اندازی کنید و ایجاد محتوا کنید و در آن محتوا لینک سازی کنید.

برای راه اندازی سایت برروی چنین هاست هایی، نیازی به ثبت دامین اختصاصی نیست و میتوانید سایت خود را روی ساب دامین همان هاست ها ران کنید. تعدادی از هاست های رایگان ایرانی در اینجا بعنوان نمونه آورده شده. البته هاست های خارجی رایگان بسیار بیشتر و با دامین آتوریتی بالاتر هستند.

gigfa.com
vcn.ir
zili.ir
ss0.ir
pcshared.com

 

ساخت بک لینک رایگان پروفایلی در سایت های آتوریتی بالا

یکی از مهمترین روشهای لینک بیلدینگ رجیستر شدن و ثبت نام در سایت های معتبر نظیر سایت ماکروسافت یا ادوبی یا سایت تد یا سامسونگ یا اپل یا نظایر این سایت ها می باشد. نقطۀ مشترک تمام این سایت های این هست که تمامی آنها بسیار معتبر هستند با دامین اتوریتی بالا. معمولاً تمام این سایت ها یک صفحۀ پروفایل به شما اختصاص داده میشود که براحتی میتوانید از آن برای سایت خود لینک بگیرید.


روش کار خیلی ساده هست:

1. ابتدا باید در این سایت ها عضو یا رجیستر شوید.

2. پس از عضویت باید ایمیلی که برایتان فرستاده میشود را تایید کنید تا پروفایلتان فعال شود.

3. در گام آخر باید به صفحۀ تنظیمات یا ویرایش پروفایلتان بروید و فیلدهای مشخصات خودتان، از جمله فیلد آدرسِ وبسایت را پرکرده و ذخیره کنید.


چند نمونه از این سایت ها در اینجا لیست شده اند. البته تعداد این سایت ها خیلی بیشتر از این هست که شما براحتی با یک جستجوی ساده در گوگل میتوانید آنها را پیدا کنید.

about.me
ask.fm
behance.net
deviantart.com
disqus.com
dribbble.com
ello.co
fiverr.com
quora.com
github.com
issuu.com
imgur.com
instapaper.com
livejournal.com
last.fm
soundcloud.com
myfolio.com
klout.com
skillpages.com
scribd.com
rediff.com
reverbnation.com
screencast.com
sheknows.com
siftery.com
ted.com

 

دریافت بک لینک با استفاده از ویکی‌پدیا

ویکی‌پدیا یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های دنیاست حتی یک لینک از آن میتواند باعث اعتباری باور نکردنی برای وب‌سایت شما شود. توصیه میشود برای چگونگی بک لینک گرفتن از این سایت مقالۀ: چگونه از ویکی پدیا بک لینک بگیریم را مطالعه بفرمایید.

 خلاصه و نتیجه گیری

نکته ای که در لینک بیلدینگ خیلی اهمیت دارد این هست که استراتژی لینک سازی شما باید بصورت طبیعی باشد. سعی کنید از لینک سازی در سایت هایی که مشکوک به اسپم می باشند خودداری کنید. لینک ها باید با موضوع محتوای صفحه ای که در آن قرار میگیرند و همچنین محتوای مقصد لینک مرتبط و مربوط باشند.

لینک های که کلیک خور نداشته باشند و فقط برای گوگل ایجاد شده باشند ، از نظر گوگل اهمیتی ندارند و تاثیرگذار نخواهند بود. پس لینک های که برای سایت خود میگیرید باید که قابل مشاهده بوده و امکان کلیک شدن داشته باشد.

پیشنهاد ویژه چهارراه آنلاین: دورۀ آموزش حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما